SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Saltkar 8894095
nr 889 4095
Saltkar
4 st. Silver, Österrike, 1800-tal, längd: 6-9, vikt: 180g ca
Utrop:
1.500 kr
Såld:
450 kr
måndag 21 april 2014
kl 20:48:10
300 kr
400 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver